SAFİR PERKUTAN TEKNİĞİ VE SAÇ EKİMİ

Doğal, sağlıklı ve gür saçları hangimiz hayal etmeyiz. Günümüzde bunu sağlayabilmek için pek çok kozmetik ürün bizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Ancak yeterli mi? Maalesef yeterli değil. Genetik faktörler, beslenme alışkanlıkları, düzensiz yaşam ve en önemlisi stres saç dökülmesinin artmasına sağlıklı saçlarımızı kaybetmemize bile neden olabiliyor. Dökülen saçlarımızı yerine koymanın artık muhteşem bir yöntemi var. “Safir Perkutan Tekniği ile Saç Ekimi”

Safir Perkutan saç ekimi tekniği ile acı çekmeden, sosyal hayattan geri kalmadan, tıraş olmadan hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Safir Perkutan Tekniği ile bıyık, sakal, kaş gibi bölgelerde de başarılı ekimler gerçekleştirilebilir.

Safir Perkutan Tekniği nedir?
Saç ekiminin 5 önemli aşaması vardır.

- Doğal saç çizgisinin belirlenmesi
- Greftlerin toplanması
- Kanalların açılması
- Saç köklerinin ekilmesi

Safir Perkutan tekniğinin en önemli özelliği ikinci aşamada gerçekleşmektedir. Bu aşamada kanalları açmak için gerçek safir kullanılır. Teknikte ismini bu safir uçlardan almaktadır. Safir uçlar ile kanalları ki boyutlu değil, üç boyutlu açabilirsiniz. Üç boyutlu kanallar sadece saç teli genişliğindedir. Bu kadar küçük nala çama işlemi ancak Safir Perkutan Tekniği ile mümkün olabilmektedir.
Safir Perkutan Tekniğinin avantajları nelerdir?
Kanal açma uçlarının gerçek doğal safir malzemeden olması daha ince kanal açılmasına izin vermektedir. Bu uçlar sayesinde saç ekim bölgesindeki dokulara ekstra zarar verilmez. Sadece kıl kökleri sığabilecek kadar açılan kanallar sayesinde minimum ödem oluşacağı için iyileşme süresi de çok kısalacaktır.

Kanal açmanın hassas gerçekleştirilmesine izin veren Safir Perkutan Tekniği daha sık saç ekimine izin vermektedir. Safir Perkutan Tekniği ince kanal açılmasına izin vererek ekim alanının her bölgesinde doğal kanallar açılmasına yardımcı olur. Hem sok hem doğal yönünde açılan kanallar sayesinde saçlarınız çıkmaya başladığında kimse saç ektirdiğinizi anlayamayacaktır. Aynaya baktığınızda saçlarınızın hiç dökülmediğini düşüneceksiniz.
Tıraşsız saç ekimi nasıl yapılabiliyor?
Dökülmemiş saç köklerinin aralarına Safir Perkutan Tekniği ile saç kökleri ile aynı boyutta kanal açılabilmektedir. Yeni açılan kanallar, Safir Perkutan Tekniği ile açıldıkları için köklere zarar vermez. Safir Perkutan Tekniği ile yapılan saç ekimi sonrası ödem oluşma riski minimumdur. Safir Perkutan Saç Ekimi Tekniği ile iyileşme hızı standart bir saç ekimi yöntemine göre 2 kat daha fazladır. Safir uçlar ile açılabilen kanallar sayesinde yara izi oluşmaz.

Sık saç ekimi Safir Perkutan Tekniği ile mümkün oluyor.

Safir uçlar ile açılabilen üç boyutlu ve ince kanallar hassa işlem yapılmasına olanak tanımaktadır. Daha küçük alanlara daha sık ekim yapma şansı tanıdığı gibi saç köklerinin doğal hali olan dairesel yerleşimde Safir Perkutan Tekniği ile gerçekleştirilebilir. Her cm² başına yaklaşık 70 – 80 greft (saç kökü) ekilebilmesi daha sık ve daha doğal görünüm kazanmasına yardımcı olur. Minimum ödem nedeniyle daha az kabuklanma olacağı için iyileşme süreci Safir Perkutan Tekniği oldukça kısalacaktır.

Safir Perkütan Tekniği cm² başına daha fazla ve daha sık greft ekilmesini mümkün kılacak boyutta kanalların açılmasına izin verdiği için, ön saç çizgisi oluşturulması, kaş, bıyık, sakal gibi incelikli alanlarda da daha hassas ekim işlemi yapılmasına yardımcı olmaktadır.
Ekim sonrası neler yapmam gerekiyor?
İşlemden sonraki 3 gün oldukça önemlidir. Bu süre zarfında alkolden ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmakta fayda vardır. Ekim yapılan bölgeyi güneş ışınlarından mümkün olduğu kadar korumanız istenecektir. Merkezimizde yapılacak ilk yıkama işleminin ardından uzmanlarımız tarafından size önerilecek olan solüsyonlar ile saçlarını yıkamanız yeterli olacaktır.
Yeni saçlarıma ne zaman kavuşabilirim?
İşlemin ardından yaklaşık 3 ay sonra minik tüylenmeler halinde saçlar çıkmaya başlayacaktır. Yaklaşık 1 yıl içerisinde doğal ve gür saçlarınıza yeniden kavuşmanız mümkün olabilecektir. Bu süre içerisinde saçlarınızın daha gürleşmesi ve daha sağlıklı hale gelmesi için doktorlarımızın tavsiyeleri ile çeşitli PRP, mezoterapi gibi sonucu daha iyi noktaya taşıyabilecek uygulamalar tercih edilebilir. Ek uygulamalar ile saç kökleri daha güçlü hale gelebilecektir.
İşlem için ne kadar zaman ayırmam gerekiyor?
Saç ekimi işlemi yaklaşık olarak 6 ila 8 saat arasında sürer. Bu işlem için 1 gün zaman ayırmak yeterli olacaktır. İşlemden sonraki günlerde merkezimize davet edilerek gerçekleştirilecek olan saç yıkama işleminin ardından sosyal hayatınıza devam edebilmenizi
Safir Perkutan Tekniği ile saç ekimi işlemi Clinic Lacivert’te
Sağlıklı, gür ve doğal saçlara kavuşmak için saç ekim merkezi tercihinizi Clinic Lacivert’ten yana kullanabilirsiniz. İstanbul Saç Ekim merkezleri arasında yer alan Clinic Lacivert ile iletişime geçerek saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bilgi alırken saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyebilir, merak ettikleriniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ekibimiz sorularınızı yanıtlamaktan ve sizleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacak.
Clinic Lacivert doğal sonuçlar ile yüzünüzü güldürür…

 

This post is also available in: English (İngilizce) Français (Fransızca)

Türkçe