PRP TEDAVİ YÖNTEMLERİ

PRP ismi İngilizce “Platelet Rich Plasma” sözcüklerinin kısaltılması sonucundan gelmektedir. Trombositten Zengin Plazma şeklinde de yazabiliriz. PRP (Trombositten Zengin Plazma) tedavi yöntemi cilt yenileme, ciltte kırışıklık azaltma, yara ve sivilce izlerinin azaltılmasına destek amacıyla, çeşitli ortopedik rahatsızlıklarda olmak üzere pek çok alanda etkili bir tedavi seçeneği olarak kabul görmektedir.

PRP Saç Tedavisi Uygulamaları

PRP Cilt Tedavisi Uygulamaları

PRP Saç Tedavisi Uygulamaları
Kliniğimizde PRP Saç Tedavisi doku yenilenmesi yöntemi ile gerçekleştirilen, saç dökülmesinin azaltılmasına ve zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

PRP tedavi yönteminde ilk gerçekleştirilen işlem kişiden alınan kanın santrifüj işleminden geçirilmesidir. Santrifüj işlemi ile kan hücreleri içerisindeki plazmalar ayrıştırılır. Kırmızı kan hücrelerinden ayrıştırılan plazmalar kişinin cildine enjekte edilerek uygulanır. PRP tedavi yönteminde kişiden alınan yaklaşık 10 cc civarındaki kan, laboratuvar ortamında santrifüj yöntemiyle ayrıştırılarak saç köklerinin beslenmesi için çok zengin bir plazma elde edilir. Elde edilen plazma saç köklerinin zayıfladığı bölgelere enjekte edilerek, bölgenin daha çok beslenmesi, zenginleşmiş plazmanın uygulama bölgesinde etkin şekilde yoğunlaşması sağlanır. PRP Yeni kolajen oluşumunun yanı sıra derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.
PRP Tedavisi ne kadar sürmektedir?
PRP tedavisinde işlem ortalama 30 dakika sürmektedir. Hazırlanan plazmanın kişiye enjekte edilmesinden sonra kişi hemen normal hayatına devam edebilmektedir.
PRP Tedavisi ağrılı bir işlem midir?
İşlemden sırasında kişiler herhangi bir acı duymamaktadır. İşlemden sonra kişilerde, yapılan operasyona dair herhangi iz oluşmamaktadır.
PRP Tedavisini hangi sıklıkta tekrar etmeliyim?
Üç ay boyunca ayda bir kez tekrarlanan bu işlemin sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için, yılda bir defa olmak üzere işlemin tekrar edilmesi uzmanlarımız tarafından tavsiye edilmektedir.

 

This post is also available in: English (İngilizce) Français (Fransızca)

Türkçe