GÜLÜŞ TASARIMI

Ağız yüzümüzün odak noktalarından biri olduğu için gülüşümüz kendimizi ifade etmemizde ve insanlar üzerinde bıraktığımız etkide çok önemli bir rol oynar. Çekici bir gülümseme bize pek çok kapıyı açabilir. Gülüşümüzden memnun değilsek, kendimize güvenimizin düşük olduğundan yakınabiliriz. Etrafımıza özgüveni düşük bir izlenim bırakabiliriz. Bu durum hem imajımızı hem de diğer insanlarla olan iletişimimizi olumsuz etkileyecektir.

Gülümsememizle mutlu değilsek, belki de yeni bir gülümsemenin artık zamanı gelmiştir.

Kısa sorulara vereceğiniz cevaplar kişisel analiz yapmanıza ve gülüş tasarımı ile ilgili kararı vermenize yardımcı olacaktır.
  • Gülerken elinizle ağzınızı kapatır mısınız?
  • Aynada gülümsemenize baktığınızda dişlerinizde ve dişetlerinizde herhangi bir bozukluk görüyor musunuz?
  • Gülümsediğinizde diş etleriniz çok fazla görünmesinden memnun değil misiniz?
  • Dişlerinizde lekelenmeler ve renk değişiklikleri görüyor musunuz?
  • Dişlerinizin şekli canınızı mı sıkıyor?
  • Modeller kadar çekici bir gülümsemeye sahip olmak ister misiniz?
  • Daha beyaz dişler ile kendinizi hayal edebiliyor musunuz?
Analizdeki soruların pek çoğuna evet yanıtı verdiyseniz, estetik diş hekimliği ile ilgili bilgi almak için Clinic Lacivert’ten bilgi alabilirsiniz.
Gülüş tasarımı ne kadar sürede tamamlanır?
Gülüş Tasarımı işleminin süresi kişinin tercihleri ve diş hekiminin önerileriyle yapılacak işleme bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Öncelikle diş hekimi muayenesi esnasında hastaya ağız yapısı ve diş sağlığı hakkında bilgilendirme yapılır. Hayal edilen bir gülümsemeye kavuşmak için diş hekimi tedavi planını hazırlar ve tedavi sürecine başlanır.
Gülüş tasarımı için önemli noktalar nedir?
Gülüş Tasarımı uygulaması için bu uygulamanın yapılacağı kişinin cinsiyeti oldukça önemli bir konudur. Çünkü erkeklerin gülüş formu ile kadınların gülüş formu farklılık gösterir. Erkeklerin gülüş formu kare ya da dikdörtgen, kadınların ise yuvarlak ya da ovaldir.
Diş implantlarının en önemli avantajları nelerdir?
Gülüş Tasarımı uygulamasında dişlerin ve diş etlerinin durumu, konumu, dişlerin formu, dişlerin birbiriyle ve diş etleriyle oranı ve dişlerin renkleri değerlendirilmelidir. Değerlendirme yapılırken kişinin yüz oranları, yaşı, cinsiyeti, ten rengi ele alınmalıdır. Gülümsemeyi olumsuz olarak etkileyecek dişlerdeki çapraşıklık, dişler arasındaki aralık ve dişlerdeki renklenmeler yaprak porselen (lamine porselen kaplama), diş beyazlatma ve ortodonti tedavisiyle çözümlenir

Gülümseme esnasında dişetlerinin fazla görülmesi, diş etlerindeki asimetri veya dişetindeki çekilmelerden kişi estetik açıdan olumsuz yönde etkilenir. Bu tip durumlarda çeşitli diş eti ameliyatları yapılabilir. Dişlere ve/veya diş etlerine yapılan çeşitli tedavilerle kişinin kendine yakışan bir gülüşe sahip olması sağlanmaktadır.
Güzel bir gülümseme için Clinic Lacivert’i tercih edebilirsiniz.
Clinic Lacivert ile iletişime geçerek diş hekimimizden ücretsiz randevu alabilir, gülüş tasarımı uygulamaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ekibimiz sorularınızı yanıtlamaktan ve sizleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacak.
Clinic Lacivert ile mükemmel bir gülümsemeye ne dersiniz?

 

This post is also available in: English (İngilizce) Français (Fransızca)

Türkçe