FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

Saç ekimi uygulamalarında 2000’li yıllardan günümüze kadar uygulanan FUE (Follicular Unit Extraction ) tekniğini kullanmaktadır. FUE tekniği, FUT (Follicular Unit Transplantation) tekniğine göre kişinin iyileşme ve yüksek sonuç alma oranı hızlanmıştır. Eski bir teknik olan FUT tekniğinde, ensedeki saç derisinin belirli bir bölümü kesilmekte ve daha sonra ensede ameliyat izleri kalmaktadır. FUE tekniğinde ise uygulama yapılan kişiler zarar görmemekte ve sosyal hayatlarından olumsuz bir görüntü sergilenmemektedir.

Fue tekniğiyle, saç kaybına uğramış olan kişinin kalıcı ve doğal olarak saçlarını yeniden kazanması sağlanmaktadır. FUE tekniğiyle uygulama yapılan operasyonların ardından kişinin saçları sanki hiç dökülmemiş gibi bir görünüme kavuşmaktadır. Kaybolan saçları kazanmanın en etkili ve kesin yolu FUE tekniği uygulamasıdır. Bu yöntem dışındaki bütün uygulamalar ve kozmetik ürünler saç dökülmesini engellemeye yöneliktir. Günümüzde saç ekimi dışındaki bütün uygulamalarda kalıcı olarak saçları eski hâline getiren bir yöntem henüz bulunamamıştır.


2001’den yılından itibaren başarılı bir şekilde uygulanmaya başlanan FUE yöntemi, saç ekimi konusunda tercih edilen bir tedavi yöntemi hâline gelmiştir. Lokal anestezi ile uygulanan bu yöntem, kesik ve dikiş gibi işlemler gerektirmediği için uygulama oldukça rahat geçmektedir. İşlem sonrasında herhangi bir yara izi bırakmayan bu yöntem sayesinde hastaların içi rahat etmektedir. FUE tekniğinde, saç kaybına uğrayan alana nakledilerek gerçekleşmektedir. Saç dokuları (greft) alınıp saçların alındığı alanda seyreklik oluşmamaktadır. Operasyonun başarı oranı donör bölgede yer alan saçların kalitesiyle doğru orantılıdır.

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ İŞLEMİ 3 AŞAMADA GERÇEKLEŞMEKTEDİR.
İşleme başlamadan önce uzman ekibimizce nakil-donör alanı ve saç çizgisi belirlenmekte, PRP uygulaması ve kan değerlerini incelemek için hemşirelerimiz tarafından kan alınmaktadır.
 • 1.AŞAMA
  Öncelikle saçların nakledileceği ve alınacağı alan planlanmaktadır. Planlama işlemi tamamlandıktan sonra saçların alınacağı alan mikro iğneler veya özel kremlerle uyuşturulur. Bu uyuşturma işlemi ortalama 2-4 dakika arası sürmektedir. Uyuşturma işlemi gerçekleştikten sonra saç kökleri planlanan alandan Fue Mikro Motor kullanılarak 1’li, 2’li, 3’ lü, 4’lü bazen 5’li ve 6’ lı saç kökleri dokularla birlikte tek tek alınmakta, sayılıp özel solüsyonlarda ekim işlemine hazır hâle getirilmektedir. Bu aşama ise ortalama 1-3 saat arası sürmektedir.
 • 2.AŞAMA
  Alınan saçlı dokuların kalınlığına, sayısına ve uzunluğuna göre uygulamada kullanılacak malzeme seçimi yapılmakta ve uygulamanın başında planlanan saç dokularının nakledileceği alana saç köklerinin ekileceği kanallar hazırlanmaktadır. Bu aşama ise ortalama 45-90 dakika arası sürmektedir.
 • 3.AŞAMA
  Yapılacak olan 3.Aşamadan önce yemek, dinlenme zamanı hastaya verilir. Bu aşamada alınan saçlı dokuların ihtiyaç olan bölgeye nakledileceği aşamadır. 1. aşamada alınmış olan saç dokuları özel solüsyonlardan seçilip ve 2. aşamada hazırlanan kanallara nakledilmeye başlanmaktadır. Nakil işlemi tamamlandıktan sonra PRP uygulaması yapılmaktadır. Bu aşama ortalama ise ortalama 2-3 arası saat sürmektedir.
  3. aşamanın sonunda operasyon tamamlanmış ve hastalarımız artık hayalini kurdukları saça kavuşmuştur. Uygulama sonunda işlem uygulanan alandaki yaraların iyileşmesini hızlandırmak ve enfeksiyon riskini önlemek amacıyla saçların alındığı bölgeye ertesi gün açılmak üzere pansuman yapılarak kapatılmaktadır. Hastalarımıza uygulama sonrasında kullanacakları ilaçlar talimatlarıyla birlikte verilmektedir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

This post is also available in: English (İngilizce) Français (Fransızca)

Türkçe