*Burun Estetiği ( Rinoplasti )

Rinoplasti burun sekil bozukluğunu düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi işlemdir.Estetik cerrahi’de en çok yapılan operasyondur.Rinoplasti adı altında yapılan bu işlemde ayrıca hastanın nefes almasını engelleyen kemik ve kıkırdak eğrilikleri( Deviasyon ameliyatı) düzeltilmektedir.Estetik burun ameliyatındaki amaç yüzün profiline uygun doğal ve ameliyat olduğu belli olmayan bir burun yapmaktır.

*Meme Estetiği ( Mammoplasti )

Göğüslerinin şeklinden dolayı rahatsız olanlar için uygulanan ve ideal meme boyutu ve şekline kavuşmasını sağlayan estetik operasyonlardır.

Meme büyütme:
Meme büyütme ameliyatında, cerrahınız göğüs dokusunun altına ya da genellikle göğüs kasının altına bir implant yerleştirerek göğüsleri büyütür. Meme implant, meme dokusuna benzeyen bir kabuğun içine doldurulmuş silikon jel ya da tuzlu su çözeltisinden oluşabilir. Doğal meme dokusunu andıran bir özelliğe sahiptir.

Meme küçültme:
Memenin aşırı büyümesi; memenin gelişimine, gebeliğe ve aşırı kilo alımına bağlı olarak çok sık karşılaşılan bir estetik sorundur. Memenin formu güzel ancak aşırı büyükse ve bu durumun aşırı yağlanmadan kaynaklandığı düşünülüyorsa yalnızca liposuction yöntemi ile göğüsler bir ölçüde küçültülebilir.

*Yağ Aldırma (Liposuction)

Vücudun diyet-egzersize dirençli bölgelerindeki yağ birikimini parçalayıp vücuttan uzaklaştıran cerrahi bir işlemdir. Başka deyişle, vücudun belirli bölgelerinden vakum tekniğiyle yağ çıkarma ameliyatıdır. Genellikle karın, kalça, uyluk, kol ve boyun bölgelerine uygulanır. Liposuction, aşırı yağ birikintilerini kaldırarak ve hatlara şekil vererek vücudun belirli bölgelerini inceltip yeniden biçimlendirir. Genel veya lokal anesteziyle yapılır.

*Karın Germe (Abdominoplasti )

Karın germe ameliyatı, karın bölgesinin daha sağlıklı, daha formda görünmesini sağlamak amacıyla uygulanan estetik operasyonlardır. Karın bölgesinde, çeşitli nedenlerden dolayı görülen sarkma, çatlak, deri fazlalığı ve bunlar gibi çeşitli sorunların giderilmesi için kullanılan bu yöntem, hem kadınlar hem de erkeler tarafından tercih edilir. Sıklıkla kadınlar için uygulanan bu yöntemde karın bölgesinde bulunan fazla deri alınır, sarkık bölge sıkılaştırılır ve göbek deliğinin altında kalan çatlaklar yok edilmiş olur. Düz bir karın ile estetik bir görünüme sahip olan herkes, yaşamının geri kalan bölümünde çok daha sağlıklı bir yaşama adım atıyor.